E-ticaretin - Dropshipping Başlangıçta Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tarih |
  • |
  • 0 Yorum

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen dropshipping , stok tutmak yerine, gelen siparişleri proithalat.com ‘a yönlendirerek, ürünleri proithalat.com ’un deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir. Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir. Türkiye'de Profesyonel Dropshipping ilk 2013 yılında , Beytullah BAŞTÜRK tarafından kurulan Piithalat.com ile başlamıştır. Halihazırda yüzlerce firma tarafından yapılsa da Profesyonel anlamda dropshipping çok az firma tarafından başarılı olarak yürütülmektedir.

Türkçede stoksuz satış olarak da ifade edilen dropshipping , stok tutmak yerine, gelen siparişleri proithalat.com ‘a  yönlendirerek, ürünleri proithalat.com ’un deposundan müşteriye ulaşması üzerine kurulu bir iş modelidir.


Düşük sermaye ve işletme giderleri gibi avantajları olduğu için özellikle e-ticarete yeni başlayan girişimciler tarafından tercih edilir.

Türkiye'de Profesyonel Dropshipping ilk 2013 yılında , Beytullah BAŞTÜRK tarafından kurulan Piithalat.com ile başlamıştır.

Halihazırda yüzlerce firma tarafından yapılsa da Profesyonel anlamda dropshipping çok az firma tarafından başarılı olarak yürütülmektedir.